Tanie telewizory – na jaką rozdzielczość postawić?

Przeglądając tanie telewizory dostępne na rynku w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu, która odgrywa bardzo ważną rolę. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że nie zawsze największa rozdzielczość oznacza najlepszy sprzęt.

Jakie rozdzielczości dostępne są na rynku?

W dzisiejszych czasach większość renomowanych producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej tanie telewizory HD Ready o rozdzielczości 1355×768 pikseli. Modele te stosowane są głównie w mniejszych telewizorach. Obecnie standardem są telewizory Full HD, które z kolei mają rozdzielczość 1920×1080 pikseli. Nieco droższym rozwiązaniem są telewizory UltraHD o rozdzielczości 3840×2160 pikseli. Jest to doskonały sprzęt dla tych osób, które chcą uzyskać bardzo szczegółowy obraz.

Co warto wiedzieć?

Im wyższa rozdzielczość ekranu, tym oczywiście obraz jest bardziej bogaty w różnorodne detale. Pamiętać należy jedynie o tym, że sygnał telewizyjny nie jest nadawany w UltraHD. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że słabsza jakość obrazu będzie nieco gorzej wyglądać na dużym telewizorze 4K, dlatego też nie warto przepłacać. Przy dużej rozdzielczości niestety wszystkie niedoskonałości będą bardziej widoczne, dlatego też warto wybrać tańsze telewizory Full HD. Modele z wyświetlaczem 4K są najlepszy wyborem dla osób, które często oglądają filmy z płyt Blu-ray.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *